Polanica-Zdrój to idealne miejsce do zamieszkania, ale także turystyki. Znajdziemy tutaj atrakcje na cały rok, z których możemy korzystać niezależnie od pogody. Otoczenie wyjątkowej przyrody i uzdrowiskowy klimat miasta sprawiają, że dobrze nam się w nim odpoczywa. Jak najlepiej spędzić w nim wolny czas? Oto nasze TOP 5 atrakcji Polanicy-Zdrój.

1. Park Zdrojowy i okolica

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdrój to miejsce, w którym możemy swobodnie wypocząć. Piękne, kwiatowe klomby, ławeczki i szum wody wpływają na nas relaksująco. W samym parku znajduje się także Pijalnia Wód Mineralnych. W jej budynku znajdziemy halę spacerową oraz salę koncertową. Chętni mogą spróbować wody, która ma właściwości lecznicze. Tuż obok znajduje się kolorowa fontanna. Wieczorami przedstawiane są spektakle, na które składa się gra świateł, muzyki i wody. Pokazy te możemy oglądać od maja do października. W Parku Zdrojowym znajduje się także  Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej. W tym miejscu odbywają się ciekawe koncerty i wydarzenia kulturalne. Warto zapoznać się z ich kalendarzem imprez. 

2. Rzeźba niedźwiedzia

Jest to atrakcja skierowana głównie do najmłodszych odwiedzających Polanicę-Zdrój. Znajduje się ona w Parku Leśnym i symbolizuje zasięg lądolodu skandynawskiego. Rzeźba stanęła w parku w 1910 roku. O tajemniczym niedźwiadku powstało wiele legend. Zdjęcie przy pomniku to absolutny must have każdego turysty. 

3. Góralka

Jest to letni tor saneczkowy o długości 450 m. Przy dobrych wiatrach można osiągnąć prędkość nawet 45km/h. Obok toru znajduje się park linowy i plac zabaw.

4. Budowle sakralne

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wybudowany został w 1911 roku, w stylu neobarokowym. Drewniane elementy świątyni zostały wykonane przez Stowarzyszenie Mistrzów Stolarskich Nysy. W kościele odbywają się Międzynarodowe Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Kolejnym pięknym budynkiem sakralnym jest Kościół Matki Boskiej Królowej Pokoju. Znajduje się on w dzielnicy Polanica-Sokołówka.  Kościół został wybudowany w 1989 roku i posiada piękną kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu. Przy kościele działa nowicjat zakonny. 

5. Miejska Trasa Turystyczna

Jest to idealna atrakcja dla turystów, którzy kochają piesze wycieczki. Trasa jest łagodna i sprawdzi się nawet dla początkujących piechurów. Całość jest szczegółowo oznaczona, dzięki czemu wycieczka jest prosta i bezpieczna. Warto zabrać ze sobą kijki do nordic walking! Zwiększy to naszą aktywność. Sport w połączeniu z pięknym śpiewem ptaków oraz zapachem lasów stanowić będzie relaksującą wycieczkę.