Z ogromną przyjemnością informujemy, że w dniach 9-11.10.2020 roku Ogrody Pieniawskie będą aktywnie uczestniczyć w jednym z najważniejszych polanickich wydarzeń roku organizowanego w ramach Mecenatu Teatru Zdrojowego i Sponsora VII edycji Festiwalu Marii Czubaszek „Cały Kazio”.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną VII już edycję najbardziej widowiskowego i długo wyczekiwanego projektu w Polanicy-Zdroju.

Festiwal Marii Czubaszek „Cały Kazio” to niezwykłe wydarzenie zrzeszające znakomitych wykonawców i artystów, mistrzowsko prezentujących wyjątkowość polskiego słowa i prawdziwej sztuki. Motywem przewodnim projektu jest wyśmiewanie głupoty i recepta na korzystanie z radości życia. Linią muzyczną będzie szeroko rozumiany jazz i piosenka z „tekstem”.

Oficjalne otwarcie odbędzie się 9 października o godz. 18:00 w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym. W programie wydarzenia znajdą się zarówno koncerty popularnych, polskich wykonawców, video dancing czy spotkania z artystami festiwalowymi jak również wiele, wiele innych.

Jest nam niezmiernie miło, że możemy być częścią życia kulturalnego w Polanicy-Zdroju i uczestniczyć w tak wyjątkowych inicjatywach.

Hirek Wrona- pomysłodawca festiwalu – „Festiwal jest wyjątkowym zjawiskiem na polskiej mapie kulturalnej. Z wielu powodów. Artystycznych, ponieważ pokazuje mistrzów wspaniałego, inteligentnego polskiego słowa, prezentuje cudownych muzyków i tworzy klimat zachwytu nad prawdziwą sztuką. Drugim jest Polanica Zdrój – jedna z polskich uzdrowiskowych perełek. Cywilizacyjny skok i związany z nim chaos XXI wieku popychają nas do niehigienicznego (w sensie intelektualnym i biologicznym) życia. A książka? A mądre słowo? A polski język? A nasza literacka tradycja? Stop! Trzeba się zatrzymać! Posłuchać! Pomyśleć – przecież to nie boli! Taki miał być w założeniu i jest w praktyce Festiwal Marii Czubaszek. Jestem przekonany, że siła spokoju i mądrość słowa jest ważniejsza niż cokolwiek innego.”

Szczegółowy program VII edycji Festiwalu Marii Czubaszek „Cały Kazio” znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą dostępnych jeszcze apartamentów znajdujących się w nowopowstającej inwestycji deweloperskiej Ogrody Pieniawskie zlokalizowanej w samym centrum Polanicy-Zdroju.