Ziemia Kłodzka to teren niezmiernie bogaty w walory turystyczne, z których skorzystać możemy o różnych porach roku. Jedną z największych zimowych atrakcji niewątpliwie stanowi stacja narciarska- Zieleniec Ski Arena znajdująca się zaledwie 24 km od Polanicy-Zdroju. Śnieg widać tam nawet 150 dni w roku!

Wyjątkowy mikroklimat

Dzięki wyjątkowemu, w skali regionu, układowi ciśnieniowemu mas powietrza, Zieleniec Ski Arena wyróżnia się mikroklimatem zbliżonym do alpejskiego. Ta niepowtarzalna cecha sprzyja wytwarzaniu przez ludzki organizm większej ilości czerwonych krwinek odpowiedzialnych za dobre samopoczucie i regenerację!

Zieleniec pozwala na ogromny wybór

Znany ze swoich licznych atutów Zieleniec Ski Arena oddaje do dyspozycji aż 36 tras zjazdowych, dostosowanych do każdego stopnia umiejętności narciarskich. Możliwość tak szerokiego wyboru pozwala na przejście przez wszystkie etapy trudności. Jeśli zatem nie miałeś wcześniej okazji, aby zapoznać się ze światem sportów zimowych- bez obaw! Najkrótsza trasa liczy zaledwie 100 m i doskonale przełamie pierwsze lody zarówno u dorosłych, jak i u najmłodszych uczestników zimowego szaleństwa!

Przekonany do szusowania? Czas na przygotowanie fizyczne!

Niezmiernie ważnym elementem, koniecznym do rozpoczęcia efektywnej przygody ze stokiem, jest odpowiednie przystosowanie organizmu do wysiłku fizycznego. Eksperci jednoznacznie wskazują, aby przygotowanie było przede wszystkim regularne. Wystarczy 30 – minutowy marszobieg lub wyjście na basen, które znakomicie rozgrzeją mięśnie i uchronią nas przed niemiłymi niespodziankami na stoku. Jeśli do rozpoczęcia sezonu narciarskiego podchodzimy poważnie, warto skorzystać również z serii ćwiczeń dedykowanych szczególnie narciarzom.

Narciarstwo jest dla każdego

Bez względu na to czy jesteś zaawansowanym narciarzem, osobą początkującą czy rodzicem chcącym zachęcić swoje dziecko do aktywnego spędzania czasu zimą, Zieleniec Ski Arena to miejsce dostosowane do Twoich oczekiwań! Na terenie stacji narciarskiej znajdują się liczne wypożyczalnie sprzętu oraz szkółki (dla każdej grupy wiekowej), pozwalające na kształtowanie swoich umiejętności. Podczas gdy Twoje dziecko stawia pierwsze kroki na nartach, Ty możesz podjąć się wyzwania i stanąć na najtrudniejszej trasie „Na krechę”. Doskonałą odskocznią będzie także najdłuższa ścieżka „Spacerowa”, biegnąca lasem przez 2800 m!

Dobrze jest mieć blisko na narty

Zieleniec Ski Arena pozwala na aktywny, ale także atrakcyjny wypoczynek w sezonie zimowym. Stacja narciarska, wymagająca zaledwie 30 minut drogi od Ogrodów Pieniawskich, gości wielu turystów, korzystających z wachlarza możliwości gwarantowanych przez region Ziemi Kłodzkiej! Warto dodać, że w naszej inwestycji zaprojektowane zostały komórki lokatorskie, w których można przechowywać sprzęt sportowy! To duże udogodnienie dla aktywnych Klientów.