Jeśli szukasz pomysłu na pełen atrakcji weekendowy wyjazd, warto wiedzieć, że okolica Polanicy-Zdroju zapewnia szereg propozycji! Wybierz najlepszą dla siebie i swojej rodziny!

Szpindlerowy Młyn dla odważnych

Chciałbyś na własnej skórze doświadczyć emocji związanych z odwiedzeniem największego ośrodka narciarskiego w całej Republice Czeskiej? Masz na to ogromną szansę, bo Szpindlerowy Młyn położony jest zaledwie 110 km od Polanicy-Zdroju! Stoki charakteryzują się podniesionym poziomem zaawansowania, gdyż aż 70% wszystkich 20 tras określa się jako trudne i bardzo trudne. Najdłuższy tor biegnie przez 2700 m! Jeśli szukasz zastrzyku adrenaliny- stolica czeskiego narciarstwa wraz z trasami o łącznej długości prawie 25 km na pewno spełnią te oczekiwania. Ponadto, Szpindlerowy Młyn oferuje także możliwość skorzystania ze Snowparków!

Atrakcje dla całej rodziny, narciarstwo biegowe oraz zjazdowe w jednym?

Taką propozycję oferuje Czarna Góra Resort, znajdująca się tylko 36 km od uzdrowiska! Wyjątkowym atutem tego miejsca jest kompleksowość! Wśród rozrywek, oprócz Funparku, największą popularnością cieszy się najdłuższy w Polsce, dwuosobowy Alpine Coaster „Czarna Żmija”. To 33 wagoniki mknące 950-metrowym torem z prędkością 40 km/h, stworzone z myślą zarówno o dzieciach, jak i starszych uczestnikach śnieżnego szaleństwa. 

Czarna Góra Resort zlokalizowana jest w sąsiedztwie ponad 200 km tras biegowych, będących swoistą stolicą sudeckiego narciarstwa biegowego! Gdy Twoi bliscy, zdecydowali się na inne atrakcje, Ty możesz oddać się w ramiona stoku. Ośrodek pozostawia do dyspozycji Gości aż 14 tras, zróżnicowanych pod względem trudności i dostosowanych do każdej grupy wiekowej. Na terenie obiektu znajduje się także szkółka narciarska oraz wypożyczalnia.

Kameralny kompleks narciarski u czeskich sąsiadów 

Jeśli nie w smak Ci popularne stoki, odwiedzane przed dużą liczbę Gości, warto wybrać się do oddalonego zaledwie o 35 km od Polanicy-Zdroju Deštné v Orlických horách. Tamtejszy ośrodek to doskonała alternatywa zarówno dla miłośników nart zjazdowych, jak również biegowych. Czeski ośrodek oferuje 8 tras zjazdowych, na których świetnie czuł będzie się każdy, mniej lub bardziej doświadczony, narciarz. Dodatkowym atutem tego miejsca jest szkółka jazdy na snowboardzie oraz przystosowane do niej trasy. 

Kompleks położony w swoistym sercu Gór Orlickich daje znakomite możliwości narciarzom biegowym, ponieważ mogą oni skorzystać z licznych tras. Ich łączna długość aż 50 km w połączeniu z niebywale bogatym przyrodniczo terenem, dostarczy wyjątkowych wrażeń oraz posłuży jako odskocznia od codziennego napięcia. 

Warto skorzystać z zimowego czasu, planując aktywny wypoczynek w górach!