Z niezwykłą przyjemnością informujemy, że w 2020 roku Ogrody Pieniawskie będą współtworzyć życie kulturalne Polanicy-Zdroju i aktywnie uczestniczyć w obchodach najważniejszych polanickich wydarzeń w ramach Mecenatu Teatru Zdrojowego i Sponsora VII edycji Festiwalu „Cały Kazio”.

Polanica-Zdrój to wyjątkowe uzdrowisko, nieustannie dbające nie tylko o walory przyrodniczo- turystyczne, ale także o rozwój kulturalny i sportowy zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających gości. W tym malowniczym miejscu, tuż przy Parku Zdrojowym, powstają Ogrody Pieniawskie – prestiżowe apartamenty oraz lokale usługowe. 

Lokalizacja naszej inwestycji jest wyjątkowa. Dlatego z dużą odpowiedzialnością podeszliśmy do projektu i zadbaliśmy o każdy detal, by nowoczesny budynek harmonijnie wkomponował się w otoczenie. Jako społecznie odpowiedzialna marka z przyjemnością angażujemy się również w projekty podnoszące jakość życia mieszkańców oraz turystów. W tym roku postanowiliśmy nawiązać aktywne partnerstwo w obszarze kultury w Polanicy-Zdroju, w ramach którego pojawi się ponad 100 wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.  – mówi Krzysztof Wróbel, prezes zarządu Polanica Investment Sp. z o.o.

Kalendarz wydarzeń jest imponujący. Wśród nich pojawią się wydarzenia artystyczne, sportowe i rekreacyjne. Już niedługo spotkamy się na Międzynarodowym Festiwalu Kalejdoskop Talentów, przygotowując się na coroczny, pełen emocji Bike Maraton. Następnie, po wielu inspirujących wydarzeniach letnich, wspólne chwile spędzimy na najbardziej wyczekiwanym w Polanicy-Zdrój wydarzeniu roku, czyli VII Festiwalu  Marii Czubaszek „Cały Kazio”. 

Życie kulturalne naszego kurortu tętni nieprzerwanie przez cały rok. Służymy mieszkańcom oraz tłumnie przybywającym turystom, którzy zachwyceni tym uroczym zakątkiem Sudetów, często do nas powracają, a niekiedy zostają już na zawsze. Polanica-Zdrój jest także miejscem chętnie odwiedzanym przez artystów szukających ciszy, spokoju i weny twórczej. Zachwyceni miastem i okolicami stają się naszymi ambasadorami, co z kolei pozwala nam organizować wydarzenia wyjątkowe, nietuzinkowe, również dla odbiorców o sprecyzowanych i wysublimowanych potrzebach estetycznych. Ta różnorodność i wielobarwność repertuarowa jest w dużej mierze zasługą również naszych partnerów. Dlatego ogromnie cieszymy się z nawiązania nowej współpracy z firmą, która doskonale rozumie i czuje szeroko pojętą kulturę. Ponieważ synergia świata artystycznego i biznesowego zawsze daje dobre rezultaty, wierzymy, że razem uda nam się jeszcze bardziej poszerzyć wachlarz oferty zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, a wspólna budowa kulturalnej oferty na tak podatnym gruncie będzie się pięła coraz wyżej i wyżej… – mówi Justyna Kuban, dyrektor Teatru Zdrojowego- Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju.

Zapraszamy do śledzenia kalendarza wydarzeń organizowanych przez Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju i uczestniczenia wraz z Ogrodami Pieniawskimi w życiu kulturalnym i sportowym wyjątkowego uzdrowiska!