Złoto we wnętrzach towarzyszyło nam od wielu lat, a dziś powraca ze zdwojoną siłą. Wprowadzenie złotych dodatków to najprostszy sposób na dodanie wnętrzu nuty ekstrawagancji i luksusu. W rozsądnej ilości nie przytłaczają, są za to idealnym dopełnieniem każdej kolorystyki. Bez względu na pomieszczenie, kolor złoty nadaje wnętrzom nowoczesności i ciepła. Nie tylko je rozświetla, ale i wprowadza do nich szykowny blask.

  

Mimo, że złoty jest zaliczany do ciepłych kolorów, można go łączyć również z zimną tonacją. Doskonale komponuje się zarówno z chłodnymi, jak i ciepłymi barwami. Tworzy świetny duet z żywymi kolorami, takimi jak fiolet, butelkowa zieleń, róż, ale także idealnie pasuje do wytwornej czerni i bieli. Złote dodatki dobrze współgrają z materiałami, takimi jak wełna, bawełna, welur oraz szlachetny jedwab. Pasują zarówno do drewna, marmuru czy zimnej stali. 

Od kilku sezonów obserwujemy trend w wykorzystywaniu różowego odcienia złota. Rose gold w wielu aranżacjach pojawia się w towarzystwie pastelowych kolorów. Złote dodatki w połączeniu z różem, welurem i wytworną sztukaterią, tworzą romantyczne i delikatne wnętrze.

Złoty kolor sprawdza się właściwie w większości wnętrz. Pasuje zarówno do tych nowoczesnych, jak i klasycznych. Romantycznych i minimalistycznych. Zaproszenie złotych dodatków do naszego domu nie tylko podkreśli jego charakter, ale i wyjawi pewne cechy naszej osobowości. Złoto, jest wybierane przez osoby, które nie boją się ryzyka i potrafią czerpać pełnię satysfakcji ze swojego życia. Jeśli poczuliście, że złoto jest dla Was wykorzystajcie tę inspirację do swojego apartamentu w Ogrodach Pieniawskich, które powstają tuż przy Parku Zdrojowym w Polanicy-Zdroju.

 

Q2 Design